Üç Gün Boyunca YEMEK YEMEZSENİZ Vücudunuzda NELER OLUR?

Son zamanlarda oruç tutmanın sağlığa faydaları global tıp çevrelerince kabul edilmiş durumda. Özellikle 24 saatin 16 saatini bir şey yemeden 8 saatini günlük yiyecek ihtiyacını gidererek yapılan oruçlar çok faydalı bulunuyor. Bunun için akşam 6’da sonra yemeden ertesi gün sabah 10’da kahvaltı ederek bu düzeni hayatlarında uygulayanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu videomuzda 72 saat boyunca bir şey yemeden durursak bedenimizde nasıl tepkiler oluşacağına bakacağız. Bunu kimseye önermediğimizi, sadece araştırma sonuçlarını göstermek istediğimizi belirtelim. Hazırsanız 3 gün boyunca yemek yemezsek vücudumuzda olacaklara hep beraber göz atalım:
1. İŞTAH GİTTİKÇE AZALIR
2. ÖLÜM RİSKİ OLDUKÇA AZDIR
3. NEFESİNİZ BERBAT KOKAR
4.TAHMİNİNİZDEN AZ KİLO VERİRSİNİZ
5. ÇOK DAHA AKILLI OLURSUNUZ

Kaynakça:
1. https://books.google.com.tr/books?id=1U4qDwAAQBAJ&pg=PT176&lpg=PT176&dq=during+starvation+testicles+preserved&source=bl&ots=NUbUljo278&sig=wPxkXG3rrqXnBkC2D5FUD8cWIkw&hl=en&sa=X&redir_esc=y#v=onepage&q=during%20starvation%20testicles%20preserved&f=false
2. https://opentextbc.ca/anatomyandphysiology/chapter/24-5-metabolic-states-of-the-body/
3. https://www.vice.com/en_us/article/evwwnp/this-is-what-happens-to-your-body-if-you-dont-eat-for-three-days

Müzik: Kevin MacLeod ~ Investigations (Music by Kevin MacLeod. Available under the Creative Commons Attribution 3.0 Unported license.)

ŞİFA BUL kanalımızın diğer sayfaları:
WEB SİTESİ: www.sifabulun.com
FACEBOOK: https://www.facebook.com/sifabul/
TWITTER: https://twitter.com/SifaBul
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/sifabulun

UYARI: Bu bilgiler internetteki sağlık siteleri ve sağlık kitaplarından derlenmiştir. Hiçbir şekilde doktor tavsiyesinin yerine geçmez.

(9 kez ziyaret edildi, 1 ziyaret bugün.)

Son Videolar

YORUM YAZ